Praha zvažuje vybudování nového přístaviště Na Františku

21. prosince 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

lodě Vltava - IMG_5527

Na Františku v Praze by mohlo vzniknout přístaviště pro lodě, které má zlepšit obslužnost centra lodní dopravou. Na základě tiskové zprávy pražského magistrátu o tom informoval server denik.cz.

Využitím řeky Vltavy, které je v současnosti nedostatečné, se bude zabývat také nová komise. „Jednoznačně by zlepšilo obslužnost centra lodní dopravou. Prioritní bude, aby při budování i následné správě přístaviště byly brány v potaz zájmy a potřeby samotného hlavního města,“ uvedl náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek. Nová komise se má kromě lodní dopravy zabývat i novou koncepcí pražských břehů a protipovodňovou ochranou. „Vodní doprava v současné době neposkytuje městu to, co by díky svému potenciálu mohla. Vyžaduje proto komplexní přístup. Jedná se nejen o samotnou vodní plochu, ale i o využití přilehlého území a návaznost na další typy dopravy,“ tvrdí Dolínek.

Zdroj: denik.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině