Praha odsouhlasila „povodňové“ dotace městským částem

Aktualizováno 17. září 2013 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině , Voda a naše peněženka

povoden-berounka4

Rada hlavního města Prahy odsouhlasila poskytnutí dotace jednotlivým městským částem na pokrytí nákladů a nezbytných opatření v souvislosti s odstraňováním škod způsobených povodní v červnu 2013. Oznámil to v úterý magistrát.

Praha mezi postižené městské části rozdělí celkem 16 433 tisíc korun.

„Projde-li návrh dotace na čtvrtečním jednání zastupitelů hlavního města Prahy, budou moci jednotlivé městské části, které nejsou schopny následky červnové živelní pohromy pokrýt z vlastních zdrojů, využít jednotlivé částky, které vycházejí z jejich konkrétních požadavků,“ uvedl první náměstek primátora Jiří Vávra.

Část požadavků městských částí na poskytnutí dotace související s pokrytím nákladů spojených s odstraňováním následků povodně 2013 byla nebo bude vynaložena na prvotní nezbytnou obnovu, na kterou se nevztahuje dotace poskytnutá ze státního rozpočtu. Jde tedy o prostředky z neúčelové rezervy rozpočtu hlavního města Prahy.

Jedná se o další pomoc pro postižené městské části. Již koncem června totiž Praha na odstraňování povodňových škod uvolnila přes 33 milionů korun.

Naše voda

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka