Praha nově zavádí sběr použitých potravinářských olejů a tuků

Aktualizováno 22. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

oleh

Použité potravinářské oleje a tuky mohou Pražané nově odevzdávat ve sběrných dvorech,aby se nedostávali do kanalizace.. Jedinou podmínkou je, aby byly umístěny v uzavíratelných plastových obalech, nejlépe v PET lahvích. Uvedl to magistrát ve své zprávě.

Odevzdáním olejů a tuků použitých při vaření mohou lidé podstatně přispět ke zlepšení životního prostředí v hlavním městě. Oleje a tuky vylévané do odpadu velmi zatěžují nejen kanalizační síť, ale také svody v samotných domech, které se tak snadněji ucpávají. Ani není vhodné vyhazovat lahve s oleji do popelnic, neboť často praskají a tvoří se nepříjemný zápach, který navíc láká hlodavce, zejména potkany. „Díky zpětnému odběru potravinářských tuků a olejů mohou mít Pražané průchodné a čisté odpadní potrubí,“ řekla radní Jana Plamínková.

Oleje a tuky budou zpracovány a transformovány na celou škálu ekologicky šetrných výrobků, které odlehčují přírodě a našemu městu od zamoření ropnými produkty. Dle vysbíraného množství také město obdrží finanční odměnu, kterou může investovat do rozvoje městského odpadového systému.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace