Praha nechce delfíny, hrozí jejich zneužití

Aktualizováno 29. ledna 2013 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Rada hlavního města Prahy se dnes postavila proti záměru pronajmout části pozemku v Karlíně, o který požádala společnost Konsorcium Rohan, pro pořádání akce Delfíni v Praze. Uvedla to rada po svém jednání na webu magistrátu.

„Nepovažujeme za vhodné pronajímat pozemek pro projekt, který je v rozporu s naší i mezinárodní legislativou, neboť pro evropské země není možné vydat povolení dovozu pro delfíny pocházející z volné přírody, pokud jsou dováženi pro komerční účely. A vystoupení pro veřejnost zcela jistě komerční účel je,“ prohlásil primátor Prahy Bohuslav Svoboda.

Podle něj hrozí, že by se zde mohlo jednat nejen o zneužívání zvířat, ale především o velmi neetickou snahou vydělávat na postižených lidech. „Nabízené terapeutické plavání s delfíny – jednorázově v délce sedmi minut – a jeho léčebné účinky jsou sporné. Navíc zde hrozí riziko onemocnění, protože není vhodné tuto metodu provádět s delfíny, kteří zároveň vystupují pro veřejnost,“ dodal Svoboda s tím, že zvířata budou dva až třikrát denně cvičit v cirkuse, budou převezena na tisíce kilometrů a jejich původ je neznámý.

Naše voda

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství