Praha 8 chce koupaliště Stírka

1. dubna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

bazen-ilustrační foto

Osmá městská část odkoupí od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových areál koupaliště Stírka. Důvod je jediný – koupí chce městská část garantovat provoz koupaliště i do budoucna. Praha 8 to oznámila ve své zprávě.

MČ Praha 8 uhradí kupní cenu areálu, který do vlastnictví získá hlavní město Praha, jež je následně svěří do péče městské části.

„Stát se chce koupaliště zbavit. Máme obavu, že v tomto případě by soukromý investor vytvořil tlak na zrušení koupaliště a pozemek využil například pro výstavbu. Proto jsme se rozhodli o koupi areálu usilovat. Cílem samozřejmě je zachování bazénu pro naše občany,“ říká zástupce starosty Ondřej Gros.

Jednání ohledně odkoupení probíhají již od roku 2011. Městskou část přijde zakoupení areálu na zhruba dvacet milionů korun. Konečný souhlas se záměrem musí stvrdit zastupitelé HMP a zejména Vláda ČR.

Kromě koupaliště Stírka chce radnice Prahy 8 zachovat v provozu také koupaliště Ládví, které po letech vyjednávání získala městská část do své správy. Nedávno zde byly zahájeny přípravné práce pro přestavbu areálu s tím, že v provozu by měl být od léta 2014.

Naše voda, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony