Praha 4 dala na opravu koupaliště Lhotka už 40 milionů Kč

11. dubna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

lh

Praha 4 dosud zaplatila za rekonstrukci areálu koupaliště Lhotka téměř 40 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí radnice Jiří Bigas.

Dělníci nyní budují samotné biotopové koupaliště. Voda v něm bude čištěna mikroorganismy rostlin v místech, kde se lidé nekoupou. Celkové náklady rekonstrukce ani datum otevření zatím nejsou známy. Od roku 2012 je koupaliště mimo provoz.

V areálu nechala městská část již postavit šatny, zázemí pro plavčíka a také nový vstup s pokladnami. Dělníci také dokončili řadu terénních úprav, vyhloubili tři nádrže a položili na jejich dna fólií. V oploceném areálu vybudují také sportoviště a hřiště.

Biotop funguje na principu cirkulace vody, kterou čistí přirozené funkce mikroorganismů vodních rostlin. „Protože nejde o vykachličkovaný bazén, ale biotop, který se musí nastartovat, je trochu problém uvést nyní datum otevření pro veřejnost,“ uvedl Bigas. Práce navíc zpozdily nedávné mrazy.

Do konce června Praha 4 zaplatí za stavbu dalších zhruba 20 milionů. Konečná cena bude záležet například na výsledku výběrového řízení na stavbu sportovišť a hřiště.

Praha 4 koupaliště koupila asi před čtyřmi lety za zhruba 50 milionů korun od soukromníka, který ho vlastnil od roku 2005 a chtěl u něj stavět. Místní obyvatelé ale proti uzavření areálu a stavbě obytných domů protestovali.

Zdroj: ČTK, grafika:Praha 4

Související rubriky: Čistota vody a rekreace