Praha 10 vybuduje novou lávku přes Botič

6. ledna 2014 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

botic-mraz

Letní rozsáhlá povodeň potoku Botič odhalila rezervy v propojení místních komunikací zejména stávajícím mostkem, který zkomplikoval záchranářské práce. Proto se městská část Praha 10 rozhodla vybudovat novou lávku. Informoval o tom mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Tu budou moci využívat nejen pěší, ale v případě nutnosti i vozidla Integrovaného záchranného systému. „Ukázalo se, že stávající mostek pro pěší nebylo možné při povodních využívat pro vozidla záchranných složek, a proto byly práce v postižené oblasti velmi komplikované. Abychom tuto část našeho obvodu lépe zpřístupnili a zajistili i větší bezpečnost pro její obyvatele, připravujeme vybudování nové lávky,“ vysvětlil záměr starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez.)

Nová lávka má vzniknout mezi ulicemi Ukrajinská a Přípotoční. Sloužit by měla nejen pro pěší, ale i cyklisty. Tím by se měla zlepšit obslužnost dané lokality a navíc dojde k propojení k cyklostezek vedoucích po obou stranách Botiče. „Plánována je i úprava prostoru před kostelem Narození Panny Marie v Záběhlicích u Hamerského rybníka,“ doplnil starosta Zoufalík s tím, že městská část již uvolnila na projektovou dokumentaci finanční prostředky.

Naše voda, Botič- ilustrační foto

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině