Pozor: I odtah vozidel je součástí oprav havárií na vodovodu či kanalizaci

Aktualizováno 6. března 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V případě, že dojde k havárii na vodovodu či kanalizaci, může se stát, že vozidlo nenajdete na místě, kde jste jej před několika hodinami zaparkovali. Upozornila na to Lenka Kozlová, mluvčí Středočeských vodáren.

„Velmi často se stává, že havárie na vodovodu či kanalizaci se stane v místech, kde jsou zaparkována vozidla. Proto je nezbytné zajistit jejich odtah,“ řekl Václav Kodeš, manažer provozu vodovod společnosti Středočeské vodárny, a.s.

„Ve spolupráci s městskou či obecní policii se zjistí vlastník vozidla a dojedná se s ním okamžité přeparkování jeho vozu. Běžně se stává, že majitel vozu je k nezastižení. Pak je nutné povolat státní policii, kdy pod jejím dohledem odtahová služba přeparkuje překážející vozidlo na nejbližší volné parkovací místo. Veškeré tyto úkony s překarkováním hradí společnost Středočeské vodárny,“ informoval Václav Kodeš.

Pokud je plánovaná oprava vodovodu či kanalizace, v dané oblasti se 7 dní předem osazuje dopravní značení upozorňující na zákaz parkování. „Chtěli bychom všechny vlastníky motorových vozidel požádat, aby toto dopravní značení respektovali a zbytečně nekomplikovali práci zaměstnancům vodárny,“ dodal Kodeš.

Naše voda, foto: Středočeské vodárny

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace