Pozor na poškození plomby vodoměru

Aktualizováno 28. ledna 2013 | Rubrika: Voda a naše peněženka , Vodovody a kanalizace

voda-merice-odbery11

V poslední době se množí případy, kdy při úpravě vnitřní instalace odběratelem nebo prostřednictvím instalatérských firem, dojde k poškození plomby vodoměru. V souladu s uzavřenou smlouvou o dodávce vody a odvádění odpadních vod se odběratel vystavuje možnému postihu až do výše 5000 korun, řekla dnes mluvčí Moravské vodárenské Markéta Bártová.Moravská vodárenská upozorňuje odběratele, že podle § 17 odst. 2 zákona o vodovodech a kanalizacích č. 274/2001 Sb. v platném znění je „jakýkoliv zásah do vodoměru bez souhlasu provozovatele nepřípustný a provozovatel má právo jednotlivé části vodoměru zajistit proti neoprávněné manipulaci“. Toto zajištění se děje pomocí plomb umístěných před a za vodoměrem.

„Doporučujeme tedy našim odběratelům, aby neprodleně oznámili porušení plomby vodoměru na naši zákaznickou linku 840 668 668. Následně bude vyslán náš pracovník, který provede přeplombování vodoměru. Tato služba je zpoplatněna částkou 400 korun bez DPH,“ uvedla Bártová.

Stejně jako všechny platby za služby Moravské vodárenské, není ani tento poplatek vybírán v hotovosti. Úhrada se uskuteční na základě vystavené faktury.

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace