Pozor na falešné vodaře v Otrokovicích

21. srpna 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Voda a naše peněženka

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Otrokovicích se během posledních dnů objevili falešní vodaři. Dva lidé – muž a žena, vydávající se za pracovníky vodáren, obcházeli starší občany a žádali je o citlivé bankovní údaje s tím, že provádějí roční vyúčtování vody a chtějí jim zaslat přeplatek na jejich účet. Upozornila na to Markéta Bártová, mluvčí MORAVSKÉ VODÁRENSKÉ.

„V takovém případě by lidé měli být nanejvýš opatrní a měli by si dávat dobrý pozor na to, koho si do svého bytu pustí. V bytových domech se vodné a stočné nevybírá po jednotlivých bytech, ale fakturuje se měsíčně přímo správci bytových domů,“ řekla Bártová.

Pracovníci společnosti MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a.s., provádějící odečty vodoměrů, se na vyžádání prokazují platným průkazem, kde je uvedeno jejich jméno, funkce a název společnosti. Pokud má zákazník z jakéhokoli důvodu pochybnosti, může si na telefonním čísle 840 668 668 ověřit, zda u nás zaměstnanec skutečně pracuje a nejedná se o podvodníka nebo se může obrátit na příslušný obecní úřad či rovnou přivolat policii.

Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace