Pozor! Na Dyji se ve čtvrtek může zvýšit hladina vody

Aktualizováno 23. listopadu 2011 | Rubrika: Přehrady a vodní díla

ilustrační foto

Vody v řece Dyji může být ve čtvrtek 24.11. více než jsou lidé zvyklí. Nebude se ale jednat o povodňovou vlnu, ale o řízenou manipulaci. Povodí Moravy dnes uvedlo, že bude provádět kontrolu jezu Bulhary a nastavovat segmentové uzávěry všech tří jezových polí.

Každým jezovým polem tak postupně bude po dobu 30 až 45 minut protékat voda, která je za běžné situace zadržována hrazením. „Manipulace bude spočívat v úplném vyhrazení a následném zahrazení každého segmentového uzávěru. Celkem se tak tato manipulace bude opakovat třikrát,“ řekl vedoucí útvaru vodohospodářského dispečinku Marek Viskot.

Obyvatelé Břeclavska mohli zvýšenou hladinu v Dyji kvůli manipulaci na jezu Bulhary pozorovat již letos v únoru. „Při první manipulaci jsme zjistili, že jsou vadné snímače polohy segmentu. Proto byly následně vyměněny a zítřejší manipulací budou nové snímače nastaveny,“ vysvětlil Viskot.

Manipulace je v souladu s platným manipulačním řádem pro vodohospodářský uzel Bulhary.

V případě dotazů a připomínek se lidé můžou ozvat na vodohospodářský dispečink Povodí Moravy s. p.  – telefon 541 637 250.

Zdroj: Povodí Moravy

Související rubriky: Přehrady a vodní díla