Poznejte drobné vodní toky v naší zemi

Aktualizováno 12. května 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Přehrady a vodní díla

Drobné vodní toky - MZE - IMG_5899

I na pultech knihkupectví se mohou v současné době setkat zájemci s výpravou knihou „Drobné vodní toky v České republice“, která spatřila v tomto roce světlo světa zásluhou finanční podpory Ministerstva zemědělství ČR (MZe). Kniha je také k sehnání na jednotlivých státních podnicích Povodí.

Uvedená kniha je kombinací základních údajů o širokém spektru drobných vodní toků a historických údajů, map a vývojem vodních toků na našem území. Součástí je ale i celá řada praktických doprovodných a osvětových údajů pro nejširší veřejnost, včetně informací o sladkovodních rybách, které na území ČR žijí. Kniha přináší také informace o kvalitě našich vod nebo „příběhy řek“, které dodávají čtenáři širší kontext nejen při poznání geneze vodních toků v ČR, ale také při poznání vývoje česká krajiny, která byla a je vodními toky spoluutvářena.

Kromě již zmíněných podniků Povodí lze tuto knihu koupit v určitém menším množství například v prodejně ACADEMIA na Václavském náměstí v Praze a podle ministerstva zemědělství také “ u dobrých knihkupců“.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy