Povodně připravily Pražský dopravní podnik o 60 milionů

Aktualizováno 18. června 2013 | Rubrika: Voda a naše peněženka

Dopravní podnik vyhodnotil červnové povodně Celkové škody včetně ušlého zisku z přepravy osob předběžně odhaduje Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) na 60 milionů Kč. Oznámil to DPP v dnešní zprávě.

„Zajištění funkční veřejné dopravy a minimalizace škod na majetku Dopravního podniku během povodní patřily bezpochyby mezi hlavní priority magistrátního krizového týmu. Jsem velmi rád, že se nám obojí podařilo zvládnout, a to i díky velmi funkční spolupráci mezi magistrátem a Dopravním podnikem. Cestující a návštěvníci Prahy také určitě ocenili to, že se nám podařilo také obnovit standardní provoz dopravy během pár dnů, při minulých povodních to byly měsíce,“ hodnotí Tomáš Hudeček, pověřený primátor hl. m. Prahy.

První uzávěrka metra a montáž protipovodňových opatření začala probíhat již v neděli
2. června, i když tehdejší předpověď mluvila o maximálním průtoku 2 650 m3/s. Standardní doprava metra v Praze byla obnovena 9. června, tedy necelý týden po kulminaci Vltavy,
ta v úterý 4. června dopoledne dosahovala nejvyššího průtoku 3 210 m3/s.

„Díky okamžitému reagování na povodňovou situaci se nám podařilo snížit škody na minimum. Podle předběžných odhadů, které se mohou ještě měnit, napáchaly Dopravnímu podniku povodně škody v celkové výši cca 60 milionů Kč. Chtěl bych tímto poděkovat jak našim zaměstnancům, kteří během náročného týdne pracovali přesčas, tak i všem cestujícím, že částečně omezený provoz MHD akceptovali,“ uvádí Milan Křístek, generální ředitel DPP.

Dopravní podnik během povodní zavedl náhradní autobusovou dopravu XC a také náhradní tramvajovou dopravu XA a XB, některé tramvajové linky pak změnily svou trasu. I přes výrazně omezený provoz se podařilo denně během povodní přepravit 3,2 milionu cestujících (průměrně jde o 3,3 mil. osob denně).

Naše voda

Související rubriky: Voda a naše peněženka