Povodně poničily i Krkonošský národní park

3. června 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

vydra - foto KRNAP

Víkendové srážky působily škody i na majetku ve správě Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Informoval o tom dnes mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Podle jeho údajů je poškozena řada lesních cest i turistických chodníků. Na několika místech se sesula zemina. Již podle prvních informací je zřejmé, že škody půjdou do desítek milionů korun.

„Naši kolegové nyní sčítají škody v terénu. Největší škody jsou z okolí Janských Lázní, Svobody nad Úpou, Horního Maršova a Rudníka. Například z Horního Maršová máme první informace, že škody na cestní síti jsou katastrofální. Některé cesty úplně zmizely. Prakticky se nikam autem nedá dostat. Na mnohá místa se není možné dostat jinak než pěšky,“ popisuje aktuální situaci ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Nyní jen doufáme, že nepřijde vítr, protože půda lesních porostů je podmáčená a porosty jsou nestabilní a hrozilo by, že je silný vítr vyvrátí,“ dodal.

Další informace o aktuálním dění na území Krkonošského národního parku i v jeho okolí najdete na facebookovém profilu http://www.facebook.com/spravakrnap

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině