Povodí Vltavy zve na Den otevřených dveří na přehradě Římov

5. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vodní nádrž Římov

V rámci oslav 50. výročí od svého založení, pořádá státní podnik Povodí Vltavy v sobotu 9. července další Den otevřených dveří pro nejširší veřejnost, tentokrát na vodním díle Římov, nacházející se na řece Malši 20 km od Českých Budějovic. Informoval o tom mluvčí Povodí Vltavy Hugo Roldán.

Povodí Vltavy podle jeho údajů připravilo pro návštěvníky mezi 9 a 16 hodinou komentované prohlídky s průvodcem, procházky po koruně hráze, možnost seznámit se s činností bezpečnostních přelivů a odpadního koryta či prohlídky sdruženého objektu s horní strojovnou. Poté sejdou návštěvníci vnitřní chodbou k prohlídce spodní výpusti a vývaru u vzdušné paty hráze a navštíví malou vodní elektrárnu, která je umístěna přímo v tělese hráze. Délka trasy s průvodcem měří zhruba kilometr a potrvá 45 minut. Prohlídky s výkladem začnou každou celou hodinu, poslední začíná v 15:00 hodin.

Začátek prohlídek je před provozní budovou Povodí Vltavy. Registrace bude probíhat na místě dle zájmu návštěvníků. Bližší informace o dni otevřených dveří, stejně jako kompletní program akcí k 50. výročí PVL naleznete na www.pvl.cz a www.facebook.com/povodivltavy.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině