Povodí Vltavy přislíbilo obcím na Skalici vyčištění koryt řek

Aktualizováno 13. srpna 2013 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině

botic-mraz

Řeka Skalice trápí obce, které na ní leží. Potřebuje vyčistit, zbavit naplavenin z povodní i upravit břehy. Mirovice, Horosedly, Myslín a Nerestce se tedy daly dohromady a napsaly dopis se svými požadavky na Povodí Vltavy, napsal Deník.cz.„Chtěli jsme vyčistit tok v celé části každého katastru, což samozřejmě Povodí neudělá. Já to chápu, po povodních nemají peníze, ale aspoň nějaký zákrok už to chce,“ nastínila Deníku starostka Horosedel Lada Hašková.

Pracovníci Povodí Vltavy navštívili zmíněné obce a v Horosedlech přislíbili vyčistit pravý břeh před mostem. „Chce to odstranit všechno, co přinesla velká voda, naplaveniny, klacky. Zároveň slíbili, že strhnou pozemek, který je z větší části Povodí. Mělo by to tam pak být pozvolnější, voda se lépe vylije a nebude zadržovat to, co přinese povodeň. Netuším, kdy se do toho chce Povodí Vltavy pustit, ale doufám, že brzy,“ konstatovala starostka.

Pracovníci Povodí Vltavy navštívili také Mirovice. „Prošli jsme to a řekli jsme si, co je třeba udělat. Nutná je úprava břehových porostů a vyčištění koryta řeky, jelikož je poloviční, než má být, a proto jsou tu už při menším dešti povodně. Povodí má povinnost starat se o vodní toky a udržovat je v provozuschopném stavu, tak snad se dočkáme,“ řekl starosta Mirovic Zdeněk Bárta.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině