Povodí Vltavy postupně uvolňuje pozastavené veřejné zakázky

3. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozastavená výběrová řízení na veškeré investiční akce, které nařídil v polovině minulého měsíce generální ředitel povodí Vltavy Petr Kubala, jsou postupně uvolňována k realizaci. Portál Naše voda to potvrdil osobně ředitel Kubala.

Zakázky jsou podle jeho slov uvolňovány poté, co Povodí prověří formou auditu původní podmínky pro jejich zadání. Povodí se přitom podle Kubaly snaží v prvé řadě uvolnit takové zakázky, u nichž by prodlením hrozila ztráta podpor z EU a takové, které je třeba zahájit co nejdříve, například s ohledem na protipovodňovou prevenci.

Povodí pozastavilo zakázky na základě obvinění někdejšího ředitele technické sekce firmy Karla Macha z manipulace veřejných zakázek. Mach měl podle něj předávat neveřejné informace o připravovaných zakázkách Povodí Vltavy představitelům stavební firmy Betvar. Podle kriminalistů mohlo být přitom ovlivněno sedm zakázek Povodí Vltavy za více než 650 milionů korun.

Naše voda, ilustrační foto: Archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka