Povodí Vltavy pomůže Hasičskému záchrannému sboru při záchraně lidských životů

23. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

zachranne_sane_1

Bezplatnou výpůjčkou nových záchranných saní Hasičskému záchrannému sboru Středočeského kraje pomůže státní podnik Povodí Vltavy ke zvýšení havarijní připravenosti vodního díla Orlík i při záchraně lidských životů. Informoval o tom dnes mluvčí Povodí Hugo Roldán.

Toto efektivní prohloubení vzájemné spolupráce stvrdili totiž dnes svými podpisy generální ředitel státního podniku Povodí Vltavy Petr Kubala a ředitel Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloslav Svatoš. Dnes dopoledne také Kubala do rukou Svatoše předal nové záchranné saně lehké konstrukce v hodnotě devadesáti tisíc korun. K předání nové techniky došlo v sídle územního odboru Příbram. „Záchranné saně RS – 5 umožní záchranářům být lépe připravení při zdolávání případných havárií, nejen ekologických, a také například rychle přesouvat saně po vodní hladině nebo ledové ploše směrem k lidem v nebezpečí. Předpokládáme, že saně najdou uplatnění především na vodní nádrži Orlík, která je vyhledávanou turistickou destinací“, upřesnil Kubala.

Bezplatná výpůjčka záchranných saní, která je sjednána do konce roku 2020, navazuje na dohodu o rámcové spolupráci mezi Povodím Vltavy a středočeskými hasiči uzavřenou v květnu 2014, za účelem spolupráce při záchraně lidských životů na povrchových vodách, jejichž správcem je Povodí Vltavy.

Naše voda, foto (vodní saně) Povodí Vltavy

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla