Povodí Vltavy oslaví Světový den vody i na nádrži Hracholusky

3. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

nádrž Hracholusky

Na sobotu 21. března připravil státní podnik Povodí Vltavy při příležitosti oslav Světového dne vody pro veřejnost soubor několika akcí, především v gesci závodu Berounka na adrese Denisovo nábřeží 14, Plzeň.

Zájemci si tam mohou prohlédnout moderní vodohospodářské laboratoře a seznámit se s činností vodohospodářského dispečinku, na místě bude možné nechat si udělat za zvýhodněné ceny rozbory pitné nebo odpadní vody a ve 14.00 hodin proběhne losování o tři zkrácené rozbory pitné vody zdarma.

Kromě toho organizuje závod Berounka exkurze s odborným výkladem na vodní nádrž Hracholusky, sraz účastníků je v 10.00., 11.00., a 12.00 na hrázi nádrže.

V Plzni proběhne Den otevřených dveří v době od 9.00 do 14.00 hodin, a jeho součástí budou i přednášky, například o historii řeky Berounky, riziku pesticidů v řece Úhlavě nebo o candátech a kvalitě vody v Hracholuskách.

Více informací na www.pvl.cz nebo na www.facebook.com/povodivltavy

Naše voda, foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství, Vodovody a kanalizace