Povodí Ohře zve na Den záchranářů v Lounech

Aktualizováno 3. června 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vrtulník - záchrana - 10606113_801331156568018_64669259273076062_n

V sobotu 11. června proběhne v době od 10.00 do 16.00 v areálu výstaviště Louny VIII. Den záchranářů Ústeckého kraje. Informoval o tom mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský s tím, že k vidění bude kromě vrtulníků a záchranářské techniky i technika používaná k pracím v korytech vodních toků a ve vodních nádržích.

Povodí Ohře bude provádět ukázku instalace norné stěny a představení těžké techniky – kráčející bagr, nákladní automobil MAN a nákladní automobil s dlouhou výložní hydraulickou rukou FASSI. „K této technice bude podávat výklad či zajišťovat instalaci přibližně 10 lidí. Uvedená technika je mimo běžné provozní činnosti schopna pomoci i při zásazích záchranářů,“ uvedl Svejkovský. V informačním stánku pak budou čtyři zástupci podniku podávat informace k činnosti podniku Povodí Ohře obecně, k 50. výročí založení podniku, k činnosti vodohospodářského dispečinku, k protipovodňovým opatřením, která podnik realizoval, a k opatřením, která byla učiněna na ochranu či záchranu vodáků na Ohři, případně jiných tocích zejména pak přivaděčích.

Organizátory VIII. Dne záchranářů Ústeckého kraje je Ústecký kraj, město Louny a další organizace včetně státního podniku Povodí Ohře.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině