Povodí Ohře vymění měřicí technologie na vodních dílech

Aktualizováno 15. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

nechranice (1)

Povodí Ohře chce vyměnit měřicí technologie a upravit napájení řídicích stanic u významných vodních děl. Díky modernímu systému budou informace o stavech či průsacích úplnější a vodohospodáři budou moci lépe reagovat na nenadálé situace. ČTK to dnes řekl mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Investice za zhruba dva miliony korun se týká rozvaděčů, v nichž se sbíhají automatická měření. „Na ta současná už dochází náhradní díly, navíc nestačí kapacitně, nelze připojit větší množství měřicích stanic,“ vysvětlil mluvčí. „Vymění se vlastně jakési mozky vodních děl, z nichž čerpáme veškeré informace,“ zdůraznil Svejkovský. Paměť moderních stanic je větší a může archivovat více dat.

Součástí investice je také úprava napájení „mozku“. Při výpadku energie bude k dispozici solární panel nebo záložní zdroj. Peníze na koupi moderního zařízení chce Povodí Ohře získat z evropských zdrojů.

V Povodí Ohře je 22 velkých vodních nádrží, nádrží s energetickým využitím je dvanáct. Státní podnik spravuje vodní toky o celkové délce 6857 kilometrů.

Zdroj: ČTK, foto: Povodí Ohře

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině