Povodí Ohře stabilizovalo kvůli rybám hladinu vody v nechranické nádrži

4. května 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

lososi v NP Švýcarsko - _MG_7641_Radek_Hovorka_King_Oscar

Na základě podnětu Českého rybářského svazu přistoupil státní podnik Povodí Ohře k vyrovnání odtoku s přítokem do nechranické nádrže, aby byla zajištěna prakticky stálá hladina vody. Informoval o tom dnes mluvčí podniku Jan Svejkovský.

„Od 3. května 2012 se zastavila poloha hladiny vody v nechranické nádrži. Má to prostý, ale významný, důvod. V nádrži se začínají třít ryby a pohyb hladiny vody v nádrži by zásadním způsobem negativně zasáhl do jejich dalšího vývoje,“ konstatoval mluvčí. Situaci zejména v období tření ryb v nechranické nádrži sleduje a vyhodnocuje právě Český rybářský svaz, který dává impulsy Povodí Ohře k potřebným opatřením. „Současná situace s udržováním prakticky konstantní hladiny vody platí do odvolání nebo do zásahu přírodních sil, například povodní,“ podotýká Svejkovský.

Povodí Ohře dlouhodobě s rybáři spolupracuje a snaží se tradičně dle možností vycházet přírodě vstříc, i když to technicky působí provozní potíže.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství