Povodí Ohře sníží hladinu na nechranické nádrži

4. dubna 2018 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

přehrada Nechranice - IMG_1581

Nastává období, ve kterém bude o několik metrů snížená hladina vody v nechranické nádrži oproti běžnému stavu předchozích let. Informoval o tom dnes mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský, s tím, že Povodí plánuje řadu stavebních akcí, které to pro svou realizaci potřebují.

Podle mluvčího se budou například rekonstruovat krajní pole bezpečnostního přelivu, opravovat spáry návodního opevnění hráze a dokončovat práce pro záchranný archeologický výzkum. „Takto nízká hladina není na Nechranicích běžná. Z tohoto důvodu jsme se snažili sloučit všechny tyto připravované akce do jednoho období pro co nejkratší omezení rekreační sezóny. Rekonstrukce krajních polí bezpečnostního přelivu se již zahájila, ostatní akce se zatím připravují,“ uvedl Svejkovský. „Oprava spár návodního opevnění hráze i záchranný archeologický výzkum přitom potřebují ještě nižší hladinu,“ dodal Svejkovský.

Naše voda, foto (přehrada Nechranice) Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině