Povodí Ohře: Rybolov v ochranných pásmech je zakázán

27. července 2012 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

rybáøi

Ochranná pásma vodárenských nádrží zabezpečující kvalitu povrchové vody akumulované v nádržích znamenaní omezení vstupu a hospodaření v příslušných lokalitách, včetně rybaření. Upozornil na to dnes mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

Do 1. ochranného pásma je tak podle něj vstup zakázán, s výjimkou správce a osob s udělenou výjimkou pro možnost provádění oprav. Bohužel do 1. ochranného pásma často vstupují houbaři, lidé, kteří se chtějí koupat, a také pytláci. Státní podnik Povodí Ohře přitom provádí kontrolu ochranných pásem a vykonává rybářské právo na vodárenských nádržích ve své správě. „Rybí obsádka je volena vždy pro optimální ovlivňování kvality vody v nádrži. Rybolov je zde zakázán! Provádí se pouze regulační odlovy, které regulují nevhodnou skladbu ryb a zjišťují fyzický a zdravotní stav ryb,“ zdůraznil Svejkovský.

Kontrolu vodárenských ochranných pásem provádějí zaměstnanci Povodí pravidelně, a pokud si to situace vyžádá, žádají o spolupráci Policii ČR. „S jejím přispěním se často podaří zejména pytláky dopadnout,“ podotýká Svejkovský s tím, že se při poslední takové spolupráci na jedné vodárenské nádrži na Chebsku podařilo dopadnout tři pytláky.

Naše voda

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství