Povodí Ohře připomíná sobotní den otevřených dveří na vodním dílu Fláje

14. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Přehrada Fláje - IMGP2058

Státní podnik Povodí Ohře pořádá den otevřených dveří na vodním díle (VD) Fláje. Připomíná to mluvčí Povodí Jan Svejkovský s tím, že brány přehrady se otevřou v sobotu 16. května 2015 v 9.00 hodin a otevřené zůstanou do 16.00 hodin.

VD Fláje budou otevřeny ve stejný den, ve který bude probíhat oslava 130 let moldavské dráhy, pomocí které byl na stavbu přehrady dovážen materiál. Přehrada Fláje i moldavská dráha se staly i motivem známek České pošty v rámci řady „technické památky“. V rámci dne otevřených dveří proto bude možné z hráze přehrady odeslat pohlednice s jubilejní poštovní známkou, které budou opatřeny příležitostným razítkem České pošty (pošta 417 81 Moldava). Návštěvníci mohou v rámci doprovodného programu shlédnout ukázky vodohospodářského dispečinku i prezentaci činnosti vodohospodářských laboratoří.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace