Povodí Odry upozorňuje na zneužití domény podniku „pod.cz“

Aktualizováno 14. prosince 2015 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony

pod

Na základě několika upozornění státní podnik Povodí Odry zjistil zneužití domény podniku neznámými osobami. Ty rozesílají z různých fiktivních adres s příponou pod.cz podvodné nabídky na tzv. Vojtovo sázení na předem ovlivněná sportovní utkání. Uvedla to za povodí Kateřina Šreková.

K zajištění zaručené výhry vyžaduje odesílatel zaslání určité finanční částky na účet uvedený v e-mailu. Státní podnik Povodí Odry se od těchto aktivit distancuje a prohlašuje, že s nimi nemá nic společného. Zároveň všechny před podvodníky varuje. Podnik proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Podvodné e-maily jsou odesílány z neznámých počítačů a nijak nesouvisejí s činností státního podniku Povodí Odry. „Protože e-maily vzbuzují dojem, že jsou odesílány z některého z podnikových počítačů, považujeme uvedenou činnost za poškození dobrého jména podniku a za zneužití ochranné známky podniku. Z uvedených důvodů a s přihlédnutím ke skutečnosti, že nejsme schopni vlastními silami zabránit uvedenému zneužívání domény podniku, podal státní podnik Povodí Odry k Okresnímu státnímu zastupitelství trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu porušení práv k ochranné známce a jiným označením a pro podezření ze spáchání dalších trestných činů, souvisejících s provozováním nepoctivých her a sázek,“ vysvětluje obchodní ředitel státního podniku Povodí Odry Čestmír Vlček.

Naše voda

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony