Povodí Odry připravuje tradiční podzimní výlovy krnovských rybníků

17. října 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Rybářství a rybníkářství

IMG_6881 příprava uzeného kapra

Na 28. října 2012 připravil státní podnik Povodí Odry tradiční podzimní výlov krnovského rybníka Výtažník. Informují o tom parlamentní listy.

Výlov bude zahájen zhruba v 9.30 hodin ráno a potrvá přibližně do 13.00 hodin.  „Také letos naši rybáři pro veřejnost, která se výlovu každoročně hojně účastní, připraví vedle výlovu doprovodný program. Kromě prodeje ryb včetně možnosti jejich vykuchání přímo na místě se tak návštěvníci mohou těšit třeba i na ochutnávku ryb nebo si budou moci sami ulovit pstruha,“ přiblížil program tiskový mluvčí státního podniku Povodí Odry Čestmír Vlček. Zájemci se pak v průběhu dne mohou seznámit se způsobem výlovu rybníka, který bude doplněn o odborný komentář, mohou zhlédnout ukázky sladkovodních ryb nebo si rozšířit vědomosti o přípravě ryb. Celý program potrvá od 9.00 do 15.00 hodin. Příjezd k rybníku Výtažník je možný od čistírny odpadních vod, parkování bude umožněno u rybích sádek a prodejny ryb přímo na místě.

Na dny 31. října a 1. listopadu 2012 (po oba dny od 8.00 hodin) pak připravují rybáři Povodí Odry výlov Petrova rybníka u Krnova. I zde budou mít zájemci možnost vidět rybářské řemeslo na vlastní oči a vybrat si z různých druhů a velikostí ryb za ceny od výrobce. Výlovový prodej bude probíhat na sádkách, kde se široký výběr ryb prodává celoročně za příznivé ceny.

Zdroj: parlamentní listy

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Rybářství a rybníkářství