Povodí Odry připravuje stavbu menších hrází

18. března 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Přehrady a vodní díla

malá nádrž

Státní podnik Povodí Odry začne v bruntálském a opavském regionu budovat menší stavby na ochranu proti velké vodě. Informuje o tom týdeník 5plus2.

Celý záměr by pak měl v poslední fázi vyvrcholit výstavbou přehrady v Nových Heřminovech. „Zatím zpracováváme projektovou dokumentaci. Do dvou tří let bychom ale měli začít stavět menší lokální hráze od Krnova až po Opavu a také ochranné nádrže – suché poldry. Jedná se o více než padesát samostatných staveb, “ informoval obchodní ředitel a mluvčí Povodí Odry Čestmír Vlček.

Protože řeka Opava, zvláště na Krnovsku, tvoří mezi Českem a Polskem přirozenou hranici, mají o nejnovější informace zájem i starostové polských obcí. A to zejména z hlubčického okresu a z obcí Branice a Bliszczyce. I tyto regiony by totiž měla přehrada v Nových Heřminovech ochránit před ničivými povodněmi. Z tohoto důvodu proběhla s Poláky v minulých dnech schůzka, kterou připravilo Povodí Odry a vedení města Krnova.

Zdroj: 5plus2, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka