Povodí Moravy zve na prezentaci studie k přehradě Čučice

20. října 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Podnikání s vodou a zákony

oslava-reka-most-namest-img_7911-1

Představení hlavních výstupů z technickoekonomické studie lokality Čučice je tématem tiskové konference, která se uskuteční ve středu 26.10.2016 v 9.00 hodin v prostorách státního podniku Povodí Moravy v Brně na adrese Dřevařská 11. Informoval o tom mluvčí Povodí Petr Chmelař.

„ Tak jako už několikrát předtím upozorňujeme, že výstavbu přehrady v této lokalitě nikdo nepřipravoval a nepřipravuje. Obdobné studie, které aktuálně zpracováváme nebo jsme zpracovali k více lokalitám, mají za cíl aktualizovat data ze 70. let a navíc je doplnit o aktuální hydrologické scénáře a environmentální problematiku, která v dřívějších průzkumech nebyla vůbec zohledňována,“ zdůrazňuje Chmelař.

Konference se zúčastní generální ředitel Povodí Moravy Jan Hodovský, ředitel pro správu povodí Antonín Tůma, investiční ředitel Jan Šmatera a vedoucí útvaru vodohospodářského plánování Miroslav Foltýn. Svou účast je nutné potvrdit e-mailem na adresu:  chmelar@pmo.cz nejpozději do 25.10. do 12.00 hodin.

Naše voda, ilustrační foto (řeka Oslava) Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině