Povodí Moravy zpřístupnilo korunu hráze Luhačovické přehrady i pro motoristy

Aktualizováno 18. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

hráz Luhačovické přehrady - foto PMO

Státní podnik Povodí Moravy zpřístupnil korunu hráze Luhačovické přehrady i pro motorová vozidla do 3,5 tuny. Chce tak vyjít vstříc místním lidem a podnikatelům, kteří mají kvůli opravám obslužné komunikace kolem přehrady složitější přístup k rekreačním zařízením. Sdělila to mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

Práce potrvají do poloviny listopadu a během této doby bude otevřena brána na hrázi, která jindy vjezd na korunu hráze znemožňovala.

Oprava obslužné komunikace kolem přehrady navazuje na předchozí etapu udržovacích prací na stejnojmenném vodním díle a poškození této cesty při mimořádné hydrologické situaci v roce 2011. Stavební firma opraví trhliny a vyrovná nerovnosti vozovky. Délka opravovaného úseku je 2,3 km a jednotlivé úseky jsou řádně označeny dopravním značením. Za komplikace vzniklé opravou obslužné komunikace se návštěvníkům Povodí Moravy, s.p. omlouvá.

Stezka slouží nejen pro přístup k rekreačním zařízením, ale umožňuje i příjezd udržovací techniky k vodě a využívá se také jako cyklostezka a bruslařská inline trasa. Vzhledem k tomu použijí stavbaři jako jediný možný technologický postup opravu stávající vrstvy směsí z asfaltobetonu.

„Vedle prací na této komunikaci dokončíme rekonstrukci koruny hráze Luhačovické přehrady, která dostane nový povrch, nové osvětlení a opravíme i vlnolam na návodní straně,“ vypočítal generální ředitel Povodí Moravy, s.p. Radim Světlík.

„Zlínský kraj podpořil tento závěrečný projekt opravy komunikace částkou 2 milióny korun. Dokončení úprav v oblasti přehrady vnímáme jako významný vklad do rozvoje cestovního ruchu luhačovického regionu do budoucna,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš.

„Ukončením této etapy se uzavírá několikaleté období regenerace celé oblasti přehrady. Věřím, že tento krok je správným směrem pro další rozvoj Luhačovicka, jako regionu nejen lázeňského, ale i turistického,“ dodal starosta Luhačovic František Hubáček.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla