Povodí Moravy zaplatí prořezávku stromů na nábřeží v Přerově

1. listopadu 2011 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

DSCN1826 strom ve vodě

Stromy na nábřeží Edvarda Beneše v Přerově dostanou ozdravnou kúru. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová s tím, že od středy 2. listopadu začnou stromolezci odřezávat suché větve tak, aby nemohly ohrozit kolemjdoucí chodce.

Chodci a lidé čekající na zastávce se tak už podle Slámové nebudou muset obávat stromů na nábřeží Edvarda Beneše v Přerově. V tamní aleji na úseku dlouhém asi 300 metrů ošetří tento týden stromolezců většinu z téměř třiceti stromů. Státní podnik Povodí Moravy tak nechá odstranit suché a shnilé větve, které hrozily za silného větru pádem.

„Přestože se jedná o stromy patřící jak Povodí Moravy, tak městu Přerov, rozhodli jsme se jejich ošetření provést na vlastní náklady. Akci musíme provést co nejrychleji a nemůžeme proto už čekat na zdlouhavé administrativní postupy,“ uvedl ředitel závodu Horní Morava (Povodí Moravy, s.p.) David Fína.

Odstraněny tak budou například větve, zasahující do vozovky a nad autobusovou zastávku. Stromy, zejména javory, se přitom výrazně nezmění. Cílem je odstranění jejich suchých částí, které mohou být životu nebezpečné. Akce na několik dní omezí především pohyb chodců. Navržený systém práce ale obyvatele omezí minimálně. Díky zapojení stromolezců totiž Povodí Moravy nemusí uzavřít rušnou silnici.

„Po dobu prací bude nutné uzavřít přilehlý frekventovaný chodník a okolní oblasti, které mohou být zasaženy pádem odstraňovaných větví. V ojedinělém případě budeme muset použít i plošinu ze silnice. Můžeme proto chvilkově zpomalit i řidiče. Děkujeme všem za trpělivost a vstřícnost,“ doplnil vedoucí provozu Přerov David Čížek.

Za ošetření přerovské aleje zaplatí Povodí Moravy zhruba osmdesát tisíc korun. Práce budou v případě hladkého průběhu trvat do konce tohoto týdne.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace