Povodí Moravy zahajuje úklid břehů „My pro vodu – voda pro nás“

31. března 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

úklid Hloučely Povodí Moravy

Státní podnik Povodí Moravy zahajuje tento pátek třetí ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“. Informoval o tom dnes Petr Chmelař z útvaru vnějších vztahů a marketingu Povodí s tím, že akce se uskuteční na různých místech povodí Moravy a Dyje v první polovině dubna.

Úklid jako v předchozích letech odstartují členové vedení Povodí Moravy, kteří v pátek vyčistí úsek toku Prostředníček ve Slavkově u Brna až k jezu Šestisplav a poté oba břehy Litavy až ke slavkovským rybníkům. Samotný management podniku takto v loňském roce posbíral téměř půl tuny odpadků.

Hlavním cílem akce je vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek. Do úklidu se zapojí dobrovolníci z řad ochránců přírody, studentů nebo zástupců různých zájmových sdružení. Nebudou chybět rodiny s dětmi, učitelé a žáci základních škol.

„My pro vodu – voda pro nás“ se odehraje celkem na 66 místech v povodí moravských řek. Do úklidu se přihlásilo přes tisíc dobrovolníků. Zkušenosti z předchozích dvou ročníků napovídají, že se skutečná účast vyšplhá ke dvěma tisícům. Dobrovolníci se tradičně nejvíce hlásí na úklid řek v okolí Brna, Zlína a Olomouce. „Všem účastníkům zajistíme pracovní pomůcky, drobné občerstvení a odvezeme nasbíraný odpad,“ avizuje Povodí.

Minulý ročník byl velmi úspěšný a do čištění břehů se zapojilo 2 170 dobrovolníků, kteří posbírali více než 50 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 230 kilometrů.

Naše voda, ilustrační foto z minulých ročníků: Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině