Povodí Moravy uspořádá Den otevřených dveří na přehradách Bystřička a Opatovice

21. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

dsc-0004

Státní podnik Povodí Moravy uspořádá u příležitosti Světového dne vody na přehradách Bystřička a Opatovice Den otevřených dveří. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Veronika Slámová.

Zájemci budou moci podle jejích údajů s průvodcem nahlédnout do vnitřních prostor přehrady v sobotu 24. března 2012. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Průvodce podá výklad k jednotlivým zařízením a částem přehrady a zodpoví případné dotazy, které se k vodnímu dílu vztahují. Trasa povede v běžně nepřístupných místech pro veřejnost, proto je nutné dbát na vlastní bezpečnost a dodržovat pokyny pracovníků podniku.„Návštěvníkům doporučujeme vhodnou obuv s neklouzavou podrážkou do vlhkého prostředí a vzhledem k nízkým teplotám v přístupových štolách i vhodné oblečení. Děti do 15 let věku se mohou prohlídek zúčastnit pouze s doprovodem dospělých,“ upozorňuje Slámová.

Návštěvní hodiny:

Vodní dílo Bystřička (viz ilustrační foto) (okr. Vsetín): dne 24. března 2012, 08:00 -12:00 hod. (sraz na nádvoří u domku hrázného; správní budova vodního díla Bystřička)

Vodní dílo Opatovice (okr. Vyškov): dne 24. března 2012, 09:00 -14:00 hod. (sraz na hrázi pod domkem hrázného)

Povodí Moravy upozorňuje na možnost úpravy programu v souvislosti s aktuálním vývojem počasí a dalšími nepředvídatelnými okolnostmi. Informace o případných změnách budou oznámeny na webových stránkách www.pmo.cz.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla