Povodí Moravy uspělo v soutěži Stavba roku Zlínského kraje

30. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

VD Karolinka

Hned dva úspěchy zaznamenalo Povodí Moravy na slavnostním vyhlášení  výsledků 12. ročníku soutěže Stavba roku 2013 Zlínského kraje, které  se konalo 29. května v Otrokovicích. Informovala o tom mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

V kategorii Dopravní, inženýrské a ekologické stavby totiž získalo Povodí Moravy dvě čestná uznání poroty za rekonstrukci hráze Vodárenské nádrže Karolinka a za I. etapu zvýšení kapacity koryta řeky Moravy v Uherském Hradišti. O přízeň poroty bojovalo v letošním ročníku soutěže celkem 55 staveb rozdělených do sedmi kategorií. V každé kategorii byla udělena jedna hlavní cena a čestná uznání poroty. Hlavním cílem soutěže je zviditelnění kvalitních projektů v oblasti stavitelství ve Zlínském kraji a přiblížení nových staveb a jejich autorů širší laické i odborné veřejnosti. Současně si soutěž klade za cíl zpopularizovat projekční a dodavatelské firmy, které mají sídlo ve Zlínském kraji.

Naše voda, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka