Povodí Moravy umožnilo vodákům prožít pod Bystřičkou tradiční akci

2. června 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

bystricka2

Tradiční vodácký víkend pod přehradou Bystřička se i přes komplikace související s květnovými povodněmi podařilo uspořádat i letos. Povodí Moravy se totiž pro tuto akci nakonec podařilo zajistit dostatek vody jejím odpouštěním z přehrady.

Jak přitom dnes upozornila mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková, podnik musel v polovině května přehradu z důvodu rizika povodní přehradu předpouštět, přesto se nakonec vodohospodářům podařilo zajistit dostatek vody pro tuto oblíbenou akci, která se koná každoročně poslední květnový víkend. Vodáci si tak po oba dva dny mohli užívat bezpečný sjezd.

Povodí Moravy odpouštělo okolo 7,5 m3/s. Na akci, kterou pořádal TJ Sokol Bystřička, sbor dobrovolných hasičů a obec Bystřička, dorazilo téměř 800 vodáků. „Odpouštění přehrady Bystřička je možné pouze za příznivé hydrologické situace a ve spolupráci se státním podnikem Povodí Moravy, který je jejím provozovatelem,“ připomíná Tomíčková.

Naše voda, ilustrační foto: raft.cz – Tonda Liebel

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství