Povodí Moravy prodá nádrž v Hluzově

8. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

IMG_9637

Kvůli plánovanému vybudování rekreační zóny s širší možností rybaření hodlá vedení Černotína odkoupit vodní nádrž v Hluzově, která nyní spadá pod Povodí Moravy. Informuje o tom Přerovský a hranický deník.

Podle deníku se Povodí prodeji nebrání a jednání prý jsou na dobré cestě. „Půlka zaplavené plochy patří k obecnímu majetku, stejně tak některé pozemky pod hrází jsou obecní. V Hluzově byl nyní založený Kroužek ochrany přírody a jeho členové by se tak měli věnovat rybolovu,“ zdůvodnil starosta Černotína Jiří Andrýs. Obec má coby spoluvlastník rybníka předkupní právo k jeho převzetí, Povodí Moravy ale zatím nechtělo přesnou výši transakce zveřejnit. „Očekáváme ale, že celá věc bude dořešena do konce letošního roku,“ sdělila tisková mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková. V oblasti na horním konci Hluzova se nachází hřiště i výletiště pro pořádání společenských setkání. „Chceme, aby to všechno i s vodní plochou tvořilo takový jednotný celek, proto o odkoupení nádrže usilujeme,“ doplnil starosta.

Nádrž v Hluzově není jedinou vodní plochou, kterou Povodí Moravy v této oblasti spravuje. Tento státní podnik se stará také o Hluzovský potok, který Černotínem i jeho místní částí protéká. „Povodí Moravy je správcem tohoto drobného toku a předpokládáme, že to tak i zůstane,“ uzavřela mluvčí.

Zdroj: Přerovský a hranický deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka