Povodí Moravy pořádá Den otevřených dveří na třech přehradách

14. března 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Bystřička 374-big

Státní podnik Povodí Moravy uspořádá u příležitosti Světového dne vody na přehradách Horní Bečva, Koryčany a Landštejn Den otevřených dveří. Informovala o tom dnes mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Zájemci budou podle jejích údajů moci s průvodcem nahlédnout do vnitřních prostor přehrad v sobotu 23. března 2013 od 09:00 do 14:00. Režim prohlídek na jednotlivých přehradách bude následující:

Vodní dílo Horní Bečva (okr. Vsetín): dne 23. března 2013, 09:00 – 14:00 hodin. Sraz na koruně hráze u lávky věžového objektu vodního díla Horní Bečva. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Případný rozhovor poskytne hrázný Jiří Brada

Vodní dílo Koryčany (okr. Kroměříž): dne 23.března 2013, 09:00 – 14:00 hodin. Sraz na parkovišti před bránou do areálu přehrady. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Případný rozhovor poskytne hrázný Zdeněk Vavřínek

Vodní dílo Landštejn (okr. J. Hradec): dne 23. března 2013, 09:00- 14:00 hodin. Sraz před hrázovnou. Prohlídky začínají vždy v celou hodinu. Případný rozhovor poskytne hrázný Pavel Hrůza.

Průvodce podá výklad k jednotlivým zařízením a částem přehrady a zodpoví případné dotazy, které se k vodnímu dílu vztahují. Trasa povede v běžně nepřístupných místech pro veřejnost, proto je nutné dbát na vlastní bezpečnost a dodržovat pokyny pracovníkůpodniku. “Návštěvníkům doporučujeme vhodnou obuv s neklouzavou podrážkou do vlhkého prostředí a vzhledem k nízkým teplotám v přístupových štolách i vhodné oblečení. Děti do 15 let věku se mohou prohlídek zúčastnit pouze s doprovodem dospělých,” upozorňuje mluvčí.

Povodí Moravy upozorňuje na možnost úpravy programu v souvislosti s aktuálním vývojem počasí a dalšími nepředvídatelnými okolnostmi. Informace o případných změnách budou oznámeny na webových stránkách www.pmo.cz.

Ilustrační foto z prohlídky VD Bystřička

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla