Povodí Moravy opraví půl kilometru koryta Moravanského potoka

5. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

potok - IMG_3224

Koryto Moravanského potoka čekají úpravy. Podle Povodí Moravy, jak připomíná Brněnský deník, je totiž rekonstrukce nutná. „Břehy řeky jsou ve špatném stavu, proto je budeme zpevňovat,“ upřesnila mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Práce začnou u silničního mostu v Modřické ulici v brněnské městské části Brno­jih. „Potáhnou se v délce skoro půl kilometru podél hlavní silnice směrem od Přízřenic do Modřic na Brněnsku,“ sdělila Tomíčková. Dodala, že Povodí Moravy nyní zpracovává projektovou dokumentaci. „Cenu opravy ještě neznáme,“ řekla Tomíčková.

Dokumenty budou připravené do června. „Potom se dozvíme podrobnosti a rozhodneme, kterou metodou břehy zpevníme,“ řekla mluvčí. Podle vedoucího útvaru projekce Povodí Moravy Petra Hirsche dělníci koryto řeky a narušené břehy nejspíš vyloží kamenem. „Horní část břehů pak osejeme trávou,“ doplnil Hirsch. Se stavbou dělníci začnou v druhé půlce roku.

Opravy vítá i předseda klubu zastupitelů Strany zelených Martin Ander. „Pokud koryto řeky nevybetonují, je to v pořádku. Takové koryto totiž zvyšuje nebezpečí při povodních. Voda v něm totiž nabírá větší rychlost, proto má pak větší sílu,“ sdělil Ander. Tomíčková doplnila, že žádné omezení při opravách nenastanou. Potok Povodí Moravy spravuje tři roky.

Zdroj: Brněnský deník, ilustrační foto naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství