Povodí Moravy a dobrovolníci letos opět uklidí okolí řek

10. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

úklid Povodí Moravy

Státní podnik Povodí Moravy připravuje již čtvrtý ročník úklidové akce „My pro vodu – voda pro nás“, která se uskuteční od konce března do půlky dubna 2017. Informoval o tom dnes mluvčí Povodí Petr Chmelař.

Hlavním cílem akce je vyčistit co nejvíce kilometrů břehů a přispět tak k čistému okolí potoků a řek. S tím podniku pomáhají dobrovolníci z řad ochránců přírody, studentů, zástupců různých zájmových sdružení či jednotlivci. Úklid břehů bude probíhat na více jak 60 úsecích, jejichž seznam, termíny a konkrétní popisy lokalit jsou uvedeny zde.

Všem dobrovolníkům zajistí zaměstnanci PM pracovní pomůcky (pracovní rukavice) a pytle na sběr odpadu a dále zajistí svoz a odvoz nasbíraného odpadu. „Všichni zájemci, kteří by se do této úklidové akce chtěli zapojit, jsou srdečně zváni. Prosíme, kontaktujte Povodí Moravy minimálně týden předem, a to e-mailem na kucerova@pmo.cz  nebo telefonicky (541 637 317) a sdělte nám vybranou lokalitu a počet osob,“ nabádá Chmelař.

První ročník vyhlásilo Povodí Moravy v roce 2014, akce se zúčastnilo téměř 1300 dobrovolníků. V loňském roce se, i přes deštivé počasí, zúčastnilo 2040 dobrovolníků, kteří posbírali celkem 45,5 tun odpadků a vyčistili břehy řek v celkové délce 232 kilometrů.

Naše voda, ilustrační foto Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství