Povodí Moravy opravuje cyklostezku kolem Luhačovické přehrady

Aktualizováno 14. října 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

Luhačovická přehrada - foto PMO

Povodí Moravy zahájilo rekonstrukci cyklostezky kolem Luhačovické přehrady, od kraje získalo dvoumilionovou dotaci. Uvedla mluvčí Povodí Moravy Gabriela Tomíčková.

Stavba by měla být dokončena v polovině listopadu letošního roku. Oprava cyklostezky navazuje na předchozí etapu udržovacích prací na Luhačovické přehradě a poškození této cesty při mimořádné hydrologické situaci v loňském roce. Stavební firma opraví trhliny, vyrovná nerovnosti vozovky a zvýší nezpevněnou krajnici odstraněním usazenin.

Délka opravovaného úseku je 2,3 kilometru. Stezka slouží nejen pro přístup k rekreačním zařízením, ale umožňuje i příjezd udržovací techniky k vodě a využívá se také jako cyklostezka a bruslařská in-line trasa. „Vedle prací na této komunikaci dokončíme rekonstrukci koruny hráze Luhačovické přehrady, která dostane nový povrch, nové osvětlení a opravíme i vlnolam na návodní straně,“ doplnil generální ředitel Povodí Moravy Radim Světlík.

Opravou stezky se tak uzavírá několikaleté období regenerace celé oblasti přehrady. Rybáři ze státního podniku Povodí Moravy začátkem týdne Luhačovickou přehradu také zarybnili.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla