V posledních dnech řeší PVK 30 havárií denně

20. února 2012 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Statistiky a kauzy

kohoutek-umyvadlo-voda33

Za uplynulé tři dny, od 17. do 19. února letošního roku, zaznamenala společnost Pražské vodovody a kanalizace (PVK) celkem 85 havárií vodovodu. Informoval o tom dnes mluvčí PVK Ondřej Pokorný.

„Průměrný počet havárií, které naše společnost řeší, klesl za poslední týden ze 40 na 30 denně. Vliv na nižší poruchovost vodovodní sítě má také pozvolná obleva, nedošlo k extrémním teplotním výkyvům,“ uvedl mluvčí. Havárie se podle něj dařilo odstraňovat bez velkých obtíží. Během víkendu bylo také řešeno pět havárií s větším dopadem na zásobování. Největší havárie tohoto víkendu byla zaznamenána v ulici Kolbenova v Praze 9. Havárie vodovodního řadu o průměru 500 mm přerušila dodávku pitné vody v oblasti Vysočan.

PVK opětovně upozorňují také své zákazníky, že stále mohou využít řešení krátkodobých i dlouhodobých problémů spojených s dodávkou pitné vody a odvádění odpadních vod. „Nabízíme možnost oprav vodovodní a kanalizační vnitřní instalace. Klientům také poskytujeme telefonické poradenství a konkrétní cenovou nabídku vyhotovíme do sedmi dnů od požadavku. Pokud zákazníkům například kape vodovodní kohoutek nebo mají ucpaný odpad, mohou si opravu havárie objednat přes zákaznickou linku, a získají slevu 300 korun z celkové opravy,“ konstatoval Pokorný.

Při havárii je možnost i bezhotovostní platby. Kontaktní formulář najdete nawww.pvk.cz/sluzby nebo jej s vámi vyplní na tel. čísle zákaznické linky 840 111 112.

Naše voda

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace