Poruchový vodovod v Jetřichovicích – Vysoké Lípě byl vyměněn

Aktualizováno 30. listopadu 2013 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

vodovodni trubky2

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provedla na Děčínsku další letošní plánovanou investiční akci – rekonstrukci poruchového vodovodu v Jetřichovicích – Vysoké Lípě. Uvedl to mluvčí SVS Jiří Hladík.

Stávající zásobní řad z vodojemu ve Vysoké Lípě byl uveden do provozu v letech 1950 a 1955. Byl z azbestocementu vnitřního průměru 60 mm. Řad vede po kraji místní komunikace, volným terénem a v krajnici silnice z Jetřichovic do Hřenska. Slouží k zásobování přibližně tří čtvrtin obyvatel Vysoké Lípy a několika penziónů a ubytoven. Byl již ve špatném technickém stavu, zarostlý a poruchový, takže docházelo k přerušování dodávek vody pro obyvatele.

Nově bylo použito potrubí z odolného vysokohustotního polyetylénu PE-HD o vnitřním průměru 80 mm v délce 379,6 metrů. Stavba byla provedena ve stávající trase v otevřeném paženém výkopu.

Investorem stavby je SVS. Stavba byla zahájena předáním staveniště 1. října 2013. Stavební práce finišují a mají být podle schváleného harmonogramu dokončeny do 15. prosince 2013.
Je to jedna ze staveb z oblasti obnovy majetku pro okres Děčín, kde je pro rok 2013 naplánováno v této kategorii 23 staveb za 92 milionů Kč bez DPH. Celkový plánovaný objem investic pro tento okres je letos 122 milionů korun (vč. strategické investice, rekonstrukce úpravny vody Varnsdorf – Špičák).

Naše voda
 

Související rubriky: Vodovody a kanalizace