Porucha potrubí přerušila v Písku dodávky vody

2. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

pitná voda cisterna zásobování

Zhruba čtvrtina Písku zůstala v sobotu bez dodávek vody. Výpadek způsobila porucha potrubí. Pracovníci společnosti ČEVAK přepojili systém na dodávání z jiného zdroje, ale stále zůstává několik domácností bez vody. Týká se to obyvatel v ulicích 17. listopadu, Dr. M. Horákové a Rašínově.

ČTK o tom informovala Lenka Zimmelová ze společnosti ČEVAK. „Porucha nám byla nahlášena v sobotu okolo osmé hodiny večerní. Protože se jedná o páteřní vodovodní potrubí, ocitla se bez vody asi čtvrtina města. Ještě večer se podařilo našim zaměstnancům přepojit zásobování Písku na vodojem Hradiště a dodávky vody na většině míst obnovit před půlnocí,“ řekl provozní ředitel společnosti Lubor Tomanec. Stále se však v některých domácnostech může projevovat problém s nižším tlakem vody v potrubí.

V místech, kde porucha přetrvává, mohou lidé brát vodu z přistavených cisteren. „Na opravě poškozeného vodovodního řadu intenzivně pracujeme a děláme vše pro to, abychom dodávky v celém městě obnovili co nejdříve,“ dodal Tomanec.

ČEVAK je vodárenská akciová společnost, provozuje vodohospodářskou infrastrukturu, zejména úpravny pitné vody, vodovodní a kanalizační sítě a čistírny odpadních vod. Dodávky pitné vody a odvádění odpadních vod zajišťuje pro více než půl milionu obyvatel Jihočeského kraje a části krajů Plzeňský a Vysočina. Má asi 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Vodovody a kanalizace