Portál Naše voda navštívil výrobu Veolia karaf v Novém Boru

24. října 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

karafa Veolia 2014 - IMG_7885

Karafy na vodu vyráběné pro Nadační fond Veolia v rámci projektu Voda pro Afriku už se pro letošní rok foukají, pískují a balí ve sklárně v Novém Boru. Sklárnu navštívila spolu se zástupci společnosti Veolia i redakce portálu Naše voda, a z akce pro vás natočila videoreportáž.

Videoreportáž si můžete prohlédnout v pravém menu na home page Naše voda v rubrice Video týdne. Kromě dokumentace různých fází výroby karaf hovoří ve videu také ředitelka Nadačního fondu Veolia Vendula Valentová. Ten nechal podle Valentové v rámci projektu Voda pro Afriku ve sklárně letos vyrobit celkem 1 200 karaf s motivem nosorožce. Karafy (na ilustračním foto) se začnou přitom oficiálně prodávat od 1. listopadu. „Výtěžek z celého prodeje půjde na sbírku „Skutečná pomoc“ organizovanou společností Člověk v tísni, která tyto finanční prostředky použije na opravy vodních vrtů pro obyvatele etiopského venkova,“ uvedla Valentová.

Nadační fond Veolia je firemním nadačním fondem pro společnost skupiny Veolia environnement v České republice.

Naše voda, videoreportáž a foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace