Portál Naše voda nabízí nejucelenější databázi výlovů rybníků v ČR

24. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

IMG_6860 výlov ideální

Téměř 330 termínů podzimních výlovů rybníků v ČR nabízí v současné době portál Naše voda. Tím jsme již v současné době překonali loňský počet termínů, který zůstal pod hranicí 300 výlovů.

Stávající databáze termínů výlovů rybníků je tak nejpočetnější v celé ČR. Lze přitom předpokládat, že počet termínů se ještě zvýší, některá Rybářství nemají ještě o definitivních termínech jasno. Některé výlovy již navíc proběhly, a z naší databáze tak již byly odstraněny.

Určité nejasnosti pro potenciální návštěvníky výlovů představují, jak portál Naše voda zjistil z lokálních map, názvy konkrétních rybníků, které se liší od názvů rybníků v oficiálních mapách, neboť jsou na stránkách Rybářství v některých případech uváděna pod místními slangovými názvy. K usnadnění orientace zájemců o výlovy uvádí proto portál Naše voda názvy příslušných rybníků, případně nejbližších obcí, z map.

Jen do konce tohoto týdne, od čtvrtka do soboty, proběhne v ČR, zejména v Jihočeském kraji, celkem 21 výlovů rybníků, většina z nich v působnosti společností Blatenská ryba a Rybářství Protivín. Zájemci o nákup živých ryb, kteří nemají možnost zúčastnit se výlovů, nabízí Naše voda také interaktivní mapu s adresami stálých prodejen živých ryb.

Naše voda – Petr Havel, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka