Poplatky za vodu na Karlovarsku zřejmě mírně podraží

22. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

sprcha

Za vodu rodiny zaplatí příští rok více než letos. Píše o tom karlovarská mutace deníku Mladá fronta DNES s tím, že definitivní ceny vodného a stočného ale vodohospodářská sdružení a společnosti ještě nezveřejnily.

„Zvýšení ceny vodného a stočného se nejspíš v příštím roce nevyhneme,“ připustil například místopředseda Chevaku Cheb a chebský zastupitel Jiří Strádal. „Naší snahou je udržet ceny co nejníže. Vloni se nám nárůst podařilo zastavit, letos to asi nebude možné,“ reagoval Strádal, podle nějž by mělo být jasno asi za dva týdny. Zvýšení plateb se obává i starosta Aše a člen představenstva Chevaku Dalibor Blažek. „Snažíme se hledat úspory v Chevaku, ceny se ale pravděpodobně zvýší,“ řekl Blažek.

Na Sokolovsku, kde je voda nejdražší v kraji, lidé pravděpodobně v roce 2014 zaplatí asi o dvě procenta více než letos. „Na kubickém metru to vychází něco přes korunu,“ sdělil Jiří Kolářík ze Sokolovské vodárenské. „Povodí Ohře nám zdražilo cenu surové vody asi o 4,5 procenta. A navíc nám klesla spotřeba vody o zhruba 3,5 procenta,“ vysvětlil Kolářík. Podle něj ale zdražení není konečné. Schválit jej musí ještě valná hromada, která se sejde za tři týdny.

Hlouběji do peněženky budou muset sáhnout i lidé na Karlovarsku. „Návrh už máme, ale dá se očekávat, že na valné hromadě příští týden o něm budou starostové bouřlivě diskutovat,“ nastínil ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary Antonín Jágl. Na otázku, o jakou částku by se vodné a stočné mohlo zvednout, neodpověděl. „Bylo by to předčasné,“ podotkl.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – karlovarský kraj, foto Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace