Policisté kontrolovali plavidla na Vranovské přehradě

Aktualizováno 13. srpna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

485-big

Policisté se o víkendu na Vranovské přehradě zaměřili na kontrolu plavidel a jejich provozovatelů. Kontrolovali potřebné doklady k lodím a k jejich řízení, povinné vybavení a také dávali kapitánům dýchnout, zda nepili alkohol.

Podle mluvčí jihomoravské policie Štěpánky Komárové nebylo potřeba udělit žádnou pokutu, protože všechno bylo v pořádku, řekla ČTK.

„Kontroly děláme během prázdnin pravidelně a ještě v nich budeme pokračovat. Jsme rádi, že bylo všechno v pořádku, protože jde o akci především preventivní,“ řekla Komárová.

Policisté vyrazili na vodu s pracovníky Státní plavební správy a kontrolovali samotné lodě a menší plavidla, přístaviště, půjčovny lodí. „Už ráno zkontrolovali tři výletní lodě. Na lodi musí být například nejméně pětimetrové lano a nádoba k vylévání vody. Také se doporučuje všem, kdo převáží děti do deseti let, aby měli vesty, i když to není povinné,“ uvedla Komárová. Zdůraznila, že alkohol je na vodě stejně nebezpečný jako na silnici.

Kromě Vranovské přehrady takto policisté na jižní Moravě kontrolují provoz na Novomlýnských nádržích a na Baťově kanále.

K činnosti těchto jednotek patří například i spolupráce s hasiči. V pátek při dopolední bouřce jim převáželi techniku lodí do nepřístupného terénu, aby mohli uhasit strom po zásahu bleskem a jeho zbytky porazit.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto:PMO

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla