V Polance se připravují na protipovodňová opatření

24. dubna 2014 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Přehrady a vodní díla

Povodeň - rybička v ruce - _n

Protipovodňová opatření za necelých 200 milionů korun připravuje Povodí Odry na Polančici v Polance nad Odrou. Informovalo o tom vysílání České televize.

Místní potok se podle televizní reportáže od roku 1997 několikrát vylil z koryta a zaplavil přilehlé domy. Chystané úpravy koryta by ale měly obyvatele uchránit už do tří let, a to i před stoletou vodou.

S budováním protipovodňových opatření by se mělo začít už příští rok. K úpravám koryta bude Povodí Odry ale potřebovat i souhlas majitelů okolních pozemků. Podle starosty Polanky Pavla Bochnia ale s tím komplikace zřejmě nebudou. „Oobčané většinově samozřejmě úpravy chtějí, nicméně osobní majetek a vlastnictví pozemků je zajímá, ve spousta, ve spousta opatřeních se jich to dotkne ve větší míře, někdy v menší, takže chtějí vědět, jak to bude probíhat, jaké budou opatření, aby k jejich poškození majetku nedošlo, ale jsou, myslím si, že jsou nakloněni k tomu, aby tato úprava tady v budoucnu proběhla,“ uvedl v televizní reportáži starosta obce.

Zdroj: Česká televize, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka