Pohořelický kapr bude letos před Vánocemi po sedmi letech dražší

Aktualizováno 19. prosince 2017 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství , Voda a naše peněženka

kapr

Pohořelický kapr bude letos před Vánocemi po sedmi letech stagnace ceny o šest korun na kile dražší. Rybníkářství Pohořelice ve svém obchodě prodává kapry v kategorii výběr, tedy nad 2,5 kilogramu, za 95 korun za kilo a v kategorii první jakost – do 2,5 kilogramu – za 85 korun za kilo.

Zdražení bylo nutné vzhledem k rostoucím nákladům, řekl ČTK ředitel podniku Roman Osička. Prodejci ve městech prodávají ryby ale dráž a záleží na nich, jak budou mít vysokou marži.

„Zdražili jsme i kvůli tomu, že letošní rok nebyl pro chov kvůli teplu a nedostatku vody příliš příznivý,“ řekl Osička. Český trh se však nedostatku ryb obávat nemusí, menší byl vývoz do zahraničí.

Rybníkářství zahájilo vánoční prodej v prodejně ve Velkém Dvoře v pondělí. Osička předpokládá, že ve městech se kádě objeví od středy a největší zájem bude dva dny před víkendem.

Podle Osičky stále trvá mezi lidmi tradice koupit si živého kapra. Čím dál více hlavně mladších lidí si však nechává kapra zabít, vykuchat a naporcovat. „Pokud to prodejci nabízí, lidé toho využívají,“ uvedl Osička.

Rybníkářství Pohořelice patří k jednomu ze dvou největších chovných podniků na jižní Moravě. Druhým velkým regionálním dodavatelem je Rybářství Hodonín.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka