Podzimní výlovy začínají

10. září 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

atmosféra - výlov

Již o nadcházejícím víkendu zahajují některá rybářství tradiční podzimní výlovy rybníků, (zatím jde o dva výlovy), o následujícím víkendu pak podle dosavadních informací portálu Naše voda proběhne dalších šest výlovů.

Termíny a lokality výlovů můžete průběžně sledovat v seznamu, který pro vás každoročně portál Naše voda připravuje. Aktuálně je v naší databázi 76 termínů výlovů rybníků, ze zkušeností z minulých let ale předpokládáme postupně seznam několika set výlovů. Stávající seznam ale již ale obsahuje termíny výlovů některých velkých a známých rybníků, jako je Štěpnický, Hradecký, Regent, Olšovec, Nesyt a největší rybník u nás – Rožmberk.

Zájemce o návštěvu výlovů nicméně upozorňujeme, že ne všechny v seznamu zveřejněné rybářské akce jsou koncipovány jako atrakce pro veřejnost s doprovodným programem a prodejem čerstvě vylovených ryb na hrázi. Seznam proto obsahuje přímé hyperlinkové odkazy na jednotlivé organizátory výlovů, kde je vhodné ověřit si, zdali je výlov s doprovodným programem spojen, ale i skutečnost, zda výlov v plánovaném termínu opravdu proběhne. Vzhledem k nepředvídatelnosti počasí se někdy (i když minimálně) mohou původní plány měnit.

Z některých výlovů pro vás redakce připraví foto a videoreportáže, abychom vám alespoň částečně zprostředkovali nezapomenutelnou atmosféru těchto tradičních rybářských akcí.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství